Pobierz PDF

2017

2017-07-16

Lipcowe turnieje petanque w Gdańsku

W dniach 1 i 2 lipca w Gdańsku rozegrano dwa turnieje petanque. W sobotę 1 lipca rywalizowano w turnieju Przyjaciół Gdańska o "Bursztynowe Drzewka".

Na starcie do zawodów, które zostały rozegrane na bulodromie w parku Regana stanęło 38 ekip wśród których nie zabrakło gości z Ukrainy.

Turniej, który rozgrywany był na dystansie siedmiu rund wygrała para Tomasz Milanowski(ULE-BOULES) oraz Artem Dmytrenko(ŻKB).

Drugie miejsce zajęły zawodniczki reprezentujące Gdańskie Boule – Anna Szubielska i Agnieszka Kupiec. Na trzecim miejscu uplasowali się Łukasz Pałczyński(CHTPF) i Paweł Neugebauer(Kaliska).

Dzień po zmaganiach o Bursztynowe Drzewka rywalizowano w Gdańsku na turnieju mikstów.

W rywalizacji damsko-męskiej o trofea walczyło 27 par. Najlepszą z nich okazała się para reprezentująca klub z Kalisk Danuta Krużycka i Paweł Neugebauer.

Drugie miejsce ekipa KGB Łódź - Ewa Korus i Piotr Kurus, a na trzecim miejscu podium stanęli Agnieszka Wolaka(Białostocki Klub Petanque) i Roman Kempa(Gdańskie Boule).