sobota, 27 maja 2017
Dzisiaj są imieniny Amandy, Jana, Juliana
Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
Najczęściej czytane
INTERmedi@ CUP 2015
E-kartki
Kącik klubowy
Medale, monety, pinsy, breloki
PUC Ciechocinek
Filmy na Youtube
Boulistenaute
Videos petanque
Petanque
Bulodrom
Pogoda
Drukierm
Licznik
Licznik odwiedzin:
2567340
Dzisiaj:
71
Gości on-line:
2
Twoje IP:
54.161.8.205
Wydrukuj stronę Poleć znajomemu
x

Zapraszam do obejrzenia strony Minął rok - 2016 - Aktualności - Serwis Informacyjny Petanque.

 

Pobierz PDF

2016

 
2016-12-30

Minął rok

Wiele ciekawego działo się w minionym roku w Polskiej petanque. Rok obfitował w rekordową ilość turniejów które organizowały kluby zrzeszone w PFP, nie brakowało również imprez które były wynikiem prywatnych inicjatyw, a które skutkują tym że na mapie petanque pojawiły się nowe kluby, które zapewne niebawem dołączą do struktur PFP, a dokładniej do PFP – Związku Sportowego.

Po wielu latach starań PFP stało się związkiem sportowym. Ministerstwo Sportu przyjęło do rodziny sportowej petanque.

Trudno nie odnotować faktu że zmienił się zarząd a nowym prezesem został Marek Munikowski.

Jeżeli chodzi o aspekt sportowy tego co działo się w minionym 2016 roku to wartych odnotowania jest kilka wątków.

Chyba wszyscy zgodzą się z twierdzeniem że najważniejszym wydarzeniem było zdobycie brązowego medalu przez Katarzynę Błasiak na rozgrywanych w Halmstadt (Szwecja) Mistrzostwach Europy Tete a Tete.

- 20161230_petanque_blasiak_katarzyna.jpg
Katarzyna Błasiak

Na Mistrzostwach Świata w Madagaskarze opodium otarł się Tomasz Lipczyński w konkurencji strzału precyzyjnego. Popularny Lipton w eliminacjach zajął 3 miejsce z wynikiem 49 pkt. Niestety w ćwierćfinale doznał porażki i pożegnał się z turniejem.

Polskie drużyny brały udział w imprezach rangi ME oraz MŚ w kategorii kobiet, juniorów, młodzieżowców, seniorów oraz weteranów.

Zapewne wyniki jaki zanotowali na tym polu w odczuciu wielu miłośników petanque nie są satysfakcjonujące.

Na krajowym podwórku prym wiódł zawodnik Towarzystwa Sportowego Liskowiak Rafał Kaczmarek, który w kończącym się roku zdobył aż trzy złote medale w Mistrzostwach Polski zwyciężając w rywalizacji singlistów, dubletów oraz tripletów.

Rafał Kaczmarek zwyciężył również w rankingu za 2016 rok( dane na 30 listopada 2016 r. ). Wśród kobiet najwyżej sklasyfikowaną kobietą jest Katarzyna Błasiak(11 miejsce).

- 20161230_petanque_kaczmarek_rafal.jpg
Rafał Kaczmarek

 

Najważniejsze wyniki:

Mistrzostwa Świata w petanque Madagaskarze – Antananarivo 02-04.12.2016 r.

Drużynowo - 32 miejsce w eliminacjach
PN 1 runda play-off

3 miejsce w eliminacjach strzał Tomasz Lipczyński 49 pkt. Wyniki z ćwiercfinału 37 pkt.

 

Mistrzostwa Europy Tete a Tete w petanque w Szwecji – Halmstad 04-06.11.2016 r.

Katarzyna Błasiak - 3 miejsce ( brązowy medal ).
Kamil Ladaczek - eliminacje


Mistrzostwa Europy Kobiet w Bratysławie - 8-11.09.2016 r.

9 miejsce

Skład reprezentacji:
Wioletta Śliż
Grażyna Wojciechowska
Katarzyna Błasiak
Kinga Cieślawska
Celina Lichnowska – trener


Mistrzostwa Europy mężczyzn U-23 w Hiszpanii - Torrelavega 30 września – 2 października 2016 r.

14 miejsce w eliminacjach
ćwierćfinał w turnieju głównym

Skład reprezentacji:
Paweł Pieprzyk (Słowianka Gorzów Wlkp. )
Tomasz Korniłowicz (Białostocki Klub Petanque)
Mateusz Wojna (Śremski Klub Petanque)
Dawid Żądło (Myślenicki Klub Petanque)
Wojciech Hańczuk – trener

W strzale precyzyjnym startował Tomasz Korniłowicz. W kwalifikacjach zdobył 24 pkt. plasując się na miejscu 10, w barażach 20 pkt.


Mistrzostwa Europy weteranów w Monaco 18-20 października 2016 r.

13 miejsce

Skład reprezentacji:
Bogusław Zając
Józef Parchanowicz
Edward Gajewski
Zdzisław Kmieciak


Mistrzostwa Europy juniorów w Monaco 28-30 października 2016 r.

9 miejsce

Skład reprezentacji:
Krystian Tyrlik - ŻKB Żywiec
Wojciech Grzybowski - ŻKB Żywiec
Jakub Grzybowski - ŻKB Żywiec
Sebastian Domanus - KP Myślenice

Strzał precyzyjny - Krystian Tyrlik zdobywca 16 pkt. W eliminacjach uplasował się na 17 miejscu w gronie 21 zawodników.


Klubowe Mistrzostwa Polski I liga w Wrocławiu

1. Myślenicki Klub Petanque
2. T.S Liskowiak Lisków
3. Żywiecki Klub Boules

Klubowe Mistrzostwa Polski II liga we Wrocławiu

1. UPKS Bula Łódź
2. Dębickie Bractwo Kulkowe
3. ŚKPP Buler

Klubowe Mistrzostwa Polski III liga w Starym Gostyniu

1. ?
2. ?
3. ?

Niestety brak oficjalnych wyników.

 

16 kwietnia 2016
Puchar Polski Dubletów w Ciechocinku

Organizator:
Śremski Klub Przyjaciół Petanque "BULER"

Uczestników - 98 par

1.
Mateusz Markiewicz - Białostocki KP
Tomasz Korniłowicz - Białostocki KP

2.
Paweł Pieprzyk - KSP Słowianka
Dawid Wojciechowski - KSP Słowianka

3.
Rafał Kaczmarek - TS Liskowiak
Tomasz Lipczyński - Sokół Wrocław

 

14 maja 2016
Pierwszy Turniej Kwalifikacyjny Mistrzostw Polski Mężczyzn 2016 - Kaliska

Organizator:
Petanque Kaliska

Uczestników - 26 tripletów

1.
Rafał Kaczmarek - TS Liskowiak
Marcin Chmiel - Dębickie Bractwo Kulkowe
Tomasz Lipczyński - Sokół Wrocław

2.
Mirosław Jastak - KSP Słowianka
Andrzej Bochen - KSP Słowianka
Janusz Mazurkiewicz - KSP Słowianka

3.
Zbigniew Pieprzyk - KSP Słowianka
Radosław Banaszkiewicz - UPKS Bula Łódź
Marcin Rutkowski - UPKS Bula Łódź


28 maja 2016
Puchar Polski Tete a tete w Chęcinach

Organizator:
Śremski Klub Przyjaciół Petanque "BULER"

Uczestników - 92

1.Marcin Rutkowski - UPKS Bula Łódź
2.Grzegorz Ladaczek - Sokół Wrocław
3.Maciej Hańczuk - KSP Słowianka

 

29 maja 2016
Mistrzostwa Polski w Strzale Precyzyjnym w Chęcinach

Organizator:
Śremski Klub Przyjaciół Petanque "BULER"

Uczestników - 43

Kobiety
1. Katarzyna Błasiak - Sokół Wrocław
2. Lidia Marcinkowska - Buler Śrem
3. Urszula Klimaszewska - Białostocki KP

Juniorzy
1. Maurycy Klimaszewski - Białostocki KP
2. Szymon Teufel - Myślenicki KP
3. Łukasz Jabłoński - Białostocki KP

Seniorzy
1. Tomasz Korniłowicz - Białostocki KP
2. Krzysztof Słota - Dębickie Bractwo Kulkowe
3. Konrad Broniecki - TS Liskowiak


18.06.2016
Drugi Turniej Kwalifikacyjny Mistrzostw Polski Mężczyzn 2016 w Liskowie

Organizator:
Towarzystwo Sportowe Liskowiak

Uczestników - 33 triplety

1.
Rafał Kaczmarek - TS Liskowiak
Marcin Chmiel - Dębickie Bractwo Kulkowe
Tomasz Lipczyński - Sokół Wrocław

2.
Rafał Teufel - Carbon Katowice
Kamil Ladaczek - Sokół Wrocław
Dawid Żądło - Myślenicki Klub Petanque

3.
Jędrzej Śliż - Żywiecki Klub Boules
Szymon Kubiesa - Żywiecki Klub Boules
Andrzej Śliż - Żywiecki Klub Boules


Centrope Cup Polska we Wrocławiu - 02.07.2016

Organizator:
Polska Federacja Petanque

Uczestników - 77 tripletów

1.
Franck Millo - Francja
Eric Motte - Francja
Claude Azema - Francja

2.
Tomasz Lipczyński - Sokół Wrocław
Jędrzej Śliż - Żywiecki Klub Boules
Paweł Pieprzyk - KSP Słowianka

3.
Vojtěch Lukáš - Czechy
Veronika Slobodová - Czechy
Markéta Palicová - Czechy

 

09.07.2016
Turniej Mistrzostw Polski Dubletów w Gołotczyźnie

Organizator:
Ciechan Ciechanów

Uczestników - 58 dubletów

1.
Rafał Kaczmarek - TS Liskowiak
Tomasz Lipczyński - Sokół Wrocław

2.
Mateusz Markiewicz - Białostocki KP
Tomasz Korniłowicz - Białostocki KP

3.
Jędrzej Śliż - Żywiecki Klub Boules
Andrzej Śliż - Żywiecki Klub Boules

 

06.08.2016
Mistrzostwa Polski Weteranów w Chojnicach

Organizator:
Chojnickie Towarzystwo Polsko - Francuskie

Uczestników - 18 tripletów

1.
Andrzej Żebrowski - KGB Łódź
Piotr Korus - KGB Łódź
Sławomir Dzwoniarski - Gdańskie Boule

2.
Piotr Milicki - Buler Śrem
Andrzej Sztyler - Buler Śrem
Tadeusz Tomczak - Śremski Klub Petanque

3.
Jerzy Siara - KSP Jedlina
Kazimierz Jacak - KSP Jedlina
Ryszard Kowalski - KSP Jedlina

 

06.08.2016
Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w Chojnicach

Organizator:
Chojnickie Towarzystwo Polsko - Francuskie

Uczestników - 2 triplety

1.
Daniel Bagiński - KSP Broen-Karo
Dominik Majda - Nyski KP
Michał Zaniewski - ŁSSP Synergy

2.
Marek Drawc - Gdańskie Boule
Kamil Zaremba - Chojnickie Towarzystwo Polsko-Francuskie
Radosław Gólcz - Chojnickie Towarzystwo Polsko-Francuskie


13 sierpnia 2016
Puchar Polski Tripletów w Nowej Soli

Organizator:
Śremski Klub Przyjaciół Petanque "BULER"

Uczestników - 35 drużyn

1.
Ryszard Kowalski - KSP Jedlina
Maciej Rymarz - KSP Jedlina
Kamil Orpel - KSP Jedlina

2.
Sergiusz Gądek - KSP Jedlina
Karol Szulc - Carbon Katowice
Marek Munikowski - Sokół Wrocław

3.
Valentyna Vtoraya - Ukraina
Andrzej Śliż - Żywiecki Klub Boules
Paweł Pieprzyk - KSP Słowianka


20.08.2016
Trzeci Turniej Kwalifikacyjny Mistrzostw Polski Mężczyzn 2016 w Lesznie

Organizator:
Klub Petanque Leszczynko

Uczestników - 32 drużyny

1.
Krzysztof Słota - Dędbickie Bractwo Kulkowe
Karol Szulc - Carbon Katowice
Grzegorz Kurowski - Myślenicki KP

2.
Ryszard Kowalski - KSP Jedlina
Maciej Rymarz - KSP Jedlina
Edward Serafin - KSP Jedlina

3.
Michał Olejnik - Ciechan Ciechanów
Mariusz Stawicki - Ciechan Ciechanów
Witold Smoliński - Ciechan Ciechanów

 

03 września 2016
Puchar Polski Mikstów w Żarach

Organizator:
ŁTPM

Uczestników - 48 drużyn

1.
Daria Chmiel - Dębickie Bractwo Kurkowe
Marcin Chmiel - Dębickie Bractwo Kurkowe

2.
Katarzyna Błasiak - Sokół Wrocław
Piotr Błasiak - KSP Broen-Karo

3.
Katarzyna Nazarko - JKP Jelonka
Robert Nazarko - JKP Jelonka

 

24 września 2016
Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Mężczyzn w Żywcu

Organizator:
Żywiecki Klub Boules

Uczestników - 15 drużyn

1.
Rafał Kaczmarek - TS Liskowiak
Marcin Chmiel - Dębickie Bractwo Kulkowe
Tomasz Lipczyński - Sokół Wrocław

2.
Andrzej Śliż - Żywiecki Klub Boules
Jędrzej Śliż - Żywiecki Klub Boules
Szymon Kubiesa - Żywiecki Klub Boules
Mateusz Markiewicz - UPKS Bula Łódź

3.
Rafał Teufel - Carbon Katowice
Dawid Żądło - Myślenicki Klub Petanque
Kamil Ladaczek - Sokół Wrocław
Łukasz Święch - Myślenicki Klub Petanque

 

24 września 2016
Mistrzostwa Polski Juniorów w Żywcu

Organizator:
Żywiecki Klub Boules

Uczestników - 9 drużyn

1.
Wojciech Grzybowski - Żywiecki Klub Boules
Jakub Grzybowski - Żywiecki Klub Boules
Krystian Tyrlik - Żywiecki Klub Boules

2.
Sebastian Domanus - Myślenicki Klub Petanque
Mateusz Kurowski - Myślenicki Klub Petanque
Filip Szlachetka - Myślenicki Klub Petanque

3.
Szymon Teufel - Myślenicki Klub Petanque
Dawid Balinka - Myślenicki Klub Petanque
Piotr Sułowski - Myślenicki Klub Petanque

 

24 września 2016
Mistrzostwa Polski Kobiet w Żywcu

Organizator:
Żywiecki Klub Boules

Uczestników - 8 drużyn

1.
Katarzyna Błasiak - Sokół Wrocław
Grażyna Wojciechowska - Śremski Klub Petanque
Wioletta Śliż - Żywiecki Klub Boules
Alicja Święch - Myślenicki Klub Petanque

2.
Maria Szulc - Carbon Katowice
Daria Chmiel - Dębickie Bractwo Kulkowe
Patrycja Wasilewska - Carbon Katowice
Bożena Zientarska - Synergy Łódź

3.
Małgorzata Maciejewska - KP Leszczynko
Karolina Fabiś - Lubońska Petanque
Iwona Jeziorna - Lubońska Petanque

 

15.10.2016 r.
Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Tete a Tete mężczyzn

Organizator:
Towarzystwo Sportowe Liskowiak Lisków

Uczestników - 32

1. Rafała Kaczmarek - TS Liskowiak
2. Georges Burtin - KP Leszczynko
3. Jędrzej Śliż - Żywiecki Klub Boules


15.10.2016 r.
Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Tete a Tete kobiet

Organizator:
Towarzystwo Sportowe Liskowiak Lisków

Uczestników - 8

1. Kinga Cieślawska - KP Leszczynko
2. Wioletta Śliż - Żywiecki Klub Boules
3. Dorota Wilk - Gdańskie Boule

  

Stefan Bartkowiak
 
Ilość wyświetleń:
913

 UWAGA !!!
Zdjęcia z Klubowych Mistrzostw Polski
znajdują się już w galerii.

Zdjęcie tygodnia
Z archiwum x
kalendarz 2015
Kalendarz 2014
MŚ 2014 Tahiti
Santa Suzana 2014
Ciechocinek 2013
Travemunde 2013
Jarny 2012
Kalendarz 2013
Kalendarz 2012
Kalendarz 2011
Lilleservice
Turnieje - rejestracja
Santa Suzana
Galeria
sobota, 27 maja 2017
147 dzień roku
pn wt śr czw pt so nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
imieniny
Amandy, Jana, Juliana

tel.: +48 697 555 145, email: stefan.bartkowiak@petanque.net.pl, http://www.petanque.net.pl
Poprawny HTML 4.01 Transitional Poprawny arkusz CSS Poprawne kodowanie UTF-8
projekt i hosting: INTERmedi@
zarządzane przez: CMS - FSI